Iseloom-Character

Landseeri temperament

Landseer on keskmise aktiivsusega. Keskmine landseer on umbes sama aktiivsusega kui leonberger, ta on aktiivsem kui keskmine newfoundlandi koer või bernhardiin, samas on ta rahulikum keskmisest saksa lambakoerast.

Landseeriga saab edukalt harrastada võistlusalasid (sõnakuulelikkus, kuulekus, agility't), kuid tihtipeale jääb ta kiirus alla "tegijamatele" tõugudele. Landseer aktiviseerub märgatavalt vee "juuresolekul". Seal võib muidu rahulikust karust saada aktivist või suisa "veehull".

Landseer ja võõrad inimesed

Oma suure koguga "hoiatab" landseer võõraid, ta võib teha üsna "usutavat" koerahäält, samuti võib ta end sättida pere ja võõra vahele. Terve psüühikaga landseer ei ründa inimest. Kui ta seda teeks, oleks konkreetse koeraga midagi väga valesti ja sellise koeraga tuleb midagi ette võtta. Nõu ja abi saab kasvatajalt ja tõuühingust.

Landseer ja lapsed

Väga paljud, kui mitte enamus landseere, elab peredes, kus on lapsed. Kui lastele alguses selgeks teha, et koer on pereliige ja ka temagi vajab rahu, ning ka kutsikaga järjekindel olla, siis võite olla üsna rahulikud. Loomulikult tuleb tegeleda kutsikaga ja talle käitumispiirid ette näidata. Normaalse närvikavaga landseer läheb pigem ära, kui talle kogemata haiget tehakse, kui et nähvab. Kui see siiski juhtub, pea nõu kasvatajaga või tõuühinguga.

Landseer ja teised koerad

Landseer on tihtipeale sarnaselt teistele suurtele koeratõugudele (bernhardiin, leonberger, newfoundlandi koer,...) teiste samasuurte võõraste koerte suhtes domineerida püüdev koer. See tähendab, et üldjuhul täiskasvanud isane landseer peab teist suurt täiskasvanud isast koera konkurendiks. Samamoodi vaatavad emased teisi võõraid samamõõtu emaseid. Kui aga koerte kasvuvahe näitab, kes on ilma seletamatagi suurem, siis üldjuhul probleemi pole.

Tridette, Blacky, Suska