Landseer ei sobi Sulle

Kaalu mõnda teist tõugu, või loobu üldse koeramõttest, kui .....

 • Sa tahad, et koer elaks oma elu vaid õues. Landseer tahab olla pere juures.
  See ei tähenda, et ta tahab olla kogu aeg toas, või et ta peaks seal olema. On koeri, kes eelistavad olla pigem õues, kuid siiski aegajalt küsivad tuppa. On ka koeri, kes on nõus magama küdeva kamina ees, et vaid olla oma pere lähedal.
  Mõned kennelid ei müü koeri üldse inimestele, kes ei luba, et koer võib saada tuppa ja olla seal.
 • Sa ei kannata koera lõhna.
  Landseer, nagu enamus teisi koeri lõhnab. Märg koer eriti. Suur koer veel rohkem. Landseer on SUUR koer, kes armastab VETT.
 • Sa ei armasta üldse koristada.
  Kuna Landseer tahab tuppa ja kuna ta käpad on päris suured, siis paratamatult toob ta sisse liiva ja sodi. Porisel ajal võib olla liiva-sodi ka kasukas. Kasukas ajab karvu. Positiivne on aga see, et pikakarvalise koera “mahapudenenud” kasukat on märksa lihtsam koristada kui lühikarvalise koera kasukat. Pikad karvad moodustavad õhulised tolmutordid, lühikesed karvad on nagu okkad mööblis ja riietes.
  Lisaks on väljakammitud karvast võimalik tellida lõnga ja kududa kindaid-sokke.
 • Sa ei salli märga nina ja koonu oma riiete vastas.
  On uskumatu, kui “memmu” võib üks Landseer olla, ja kui kõik need 50-70 kilo püüavad oma armastust Sinu vastu väljendada, võib see tähendada mõningaid märjemaid laike riietel. On juhuseid, et ujumast tulnud landseer tahab peremehele sülle ronida või raputab vetikad oma seljast peremehe kallisse maasturisse.
 • Sa ei viitsi koeraga tegeleda.
  –Landseerikasukas vajab hooldust, et olla ilus. Hooldust pole vaja niipalju kui näiteks njuufa puhul, kuid kord kuus peaks kasuka kammiga üle käima küll. Tublimad ja näitusehuvilisemad teevad seda tihemini. Pusad kasukas ei kaunista ühtegi koera, rääkimata, millist valu koerale võib üks “kaugelearenenud” pulst tähendada.
  — Koer tahab ka vaimu ja käpatööd, muidu tuleb sarnane vaimu ja käetöö teha peremehel, püüdes koristada igavleva koera järelt. Keep them busy or they keep you busy!
 • Sul puudub huumorimeel ja positiivne suhtumine.
  Kui kutsikas, kes kiirelt kasvab suureks jäädes mõistuselt ikka “lapseks”, teeb tempe, siis huumorimeel ei tohi Sind maha jätta ka keerulisemates olukordades, näiteks:
  — keegi näris ära Su kallid kingad või saapad,
  — telekapult või mobiiltelefon on lahti lammutatud,
  — mööbel on pisut ümber disainitud,
  — konti näritakse vaid vaiba peal,
  — lilled ja põõsad on ära näritud või teise kohta paigaldatud,
  — prügitünn on ümber keeratud ja selle sisu läbi sorteeritud,
  — elekroonilise aiavärava mehhanism ei tööta – kellegi hambad on seda pisut töödelnud,
  — Su aeda on tekkinud sügavad augud, kuhu võiks terve landseeri ära peita,
  — tuppa vaiba peale sätib end landseer, kes värvuselt meenutab pigem leonbergerit või pruuni njuufat,
  — jõulupraad või pannkoogid on laua pealt kummaliselt kombel haihtunud,
  — jne
 • Sa tahad võita näitusi.
  –ükski kasvataja ei saa Sulle lubada, et armsast karvapallist kasvab näituselõvi. Kasvataja saab vaid öelda, kas laikude asetus on parem või halvem, või kas on ilmselgeid värvivigu.
  — arvestades landseeride aretuse iseärasust – sugulusaretuse jõulist vältimist tõu hea tervise säilitamise eesmärgil, toob see kaasa ka väga erineva välimusega koerad. Pealegi landseer ei ole kohtunike meelest popp tõug.