Koolitamine

Landseer ja kodukuulekus, sotsialiseerimine

Nimetagem seda algkooliks, mis on tarviline igale koerale. Kuuletumine korraldustele “SIIA”, “KOHT”, “ISTU”, “LAMA” jne võib olla tavaolukordades vahetevahel hädavajalik. Nii nagu on vajalik, et koer saaks hakkama ühiskonnas, kus on erisugused inimesed, teised koduloomad, autod-jalgratturid jne. Sotsialiseerumisest räägib kindlasti Sulle kasvataja, lisainfot küsi Tõuühingust.

Mida saab teha koos landseeriga?

See on pigem kinni omaniku võimalustes ja huvides. Kui ühine harrastus paneb silma särama nii omanikul kui koeral, siis miks mitte teha!
Allpool annan ülevaate, mida ise teen või mida olen kohanud, et landseeriga tehakse.

Show

Landseer ja näitused

Nagu inimestel on huviringid (kes joonistab, kes käib mängimas korvpalli, kes jookseb metsa all), nii on koertemaailmas üheks hobiks näitused. Et seal edukalt esineda, peab enne pisut harjutama. 

Kel “näitusepisik” sees, see harjutab rohkem – koera hea esitlus on kindlasti üks komponent näitusel hea tulemuse saavutamiseks. Täpsemalt saab infot näituseks ette valmistamisest ja koolitusest nii kasvataja kui Tõuühingu käest.

Water

Landseer ja veetöö

Juba oma ajaloolise tausta pärast on landseerid suurepärased vetelpääste koerad. Tänu võimsale kehale ja käppadele, ujulestadele ja mittemärguvale kasukale on nad võimelised töötama ka raskemates ilmastikuoludes.

Landseeridel on sügav veeramastus tänu millele naudivad päästetööd täiel rinnal ja teevad seda kogu südamega. Selleks nad ju ometi loodud on!

Rohkem infot Tõuühingust.

Sport

Landseer ja SK, KK, RK, ...

Kellele akronüümid SK (sõnakuulelikkus) ja KK (kuulekus), RK (ralli kuulekus)  midagi ütlevad, nendele võib julgustuseks öelda – keskmine landseer saab kenasti hakkama. Tööd on loomulikult rohkem ja tulemused pole ehk nii säravad, kui “spetsialiseerunud” tõugudel, kuid häid tulemusi on näidanud ka landseerid. 

Universaalkoer

Üks mu tuttav kasutas kord sõna “unversaalkoer” landseeri kohta. Ta pidas silmas seda, et lume peal paistavad välja mustad laigud ja pimedal ajal on just heledad kehaosad need, mis silma hakkavad. 

Universaalne jah! Aga landseer(is) on palju rohkem.

Kui ühine harrastus paneb silma särama nii omanikul kui koeral, siis miks mitte teha!

Work
Sport
Sport
Sport
Rescue

Mitte ainult veepääste...

Selle pildi leidsin veebist. Juures oli tekst:

Rescueteam (Sardog) in Turkey 1999. The rescue dog showed (Landseer bitch) has found the place where two still living children were burried under the ruines (5 day’s after earth shaked) 15 hours later they could become rescued relative unhurted.

 (Earth Quake on 17 august 1999.)

Work

Igasugune töö...

Sõja ajal olid landseerid ka töökoerad, vedasid raskeid koormaid, aitasid teisaldada haavatuid.

Leipzig, 1937

Ajalooliselt on landseeridel olnud mitmeid funktsioone. Neid kasutati jahikoertena, metsast palkide väljavedajatena, laeva-, politsei-, vetelpääste-, valve-, seltsi- ja teraapiakoertena.