Koolitus-Training

Landseer ja kodukuulekus, sotsialiseerimine.

Nimetagem seda algkooliks, mis on tarviline igale koerale. Kuuletumine korraldustele "SIIA", "KOHT", "ISTU", "LAMA" jne võib olla tavaolukordades vahetevahel hädavajalik. Nii nagu on vajalik, et koer saaks hakkama ühiskonnas, kus on erisugused inimesed, teised koduloomad, autod-jalgratturid jne. Sotsialiseerumisest räägib kindlasti Sulle kasvataja, lisainfot küsi Tõuühingust.

Landseer ja näitusekoolitus

Nagu inimestel on huviringid (kes joonistab, kes käib mängimas korvpalli, kes jookseb metsa all), nii on koertemaailmas üheks hobiks näitused. Et seal edukalt esineda, peaks enne pisut harjutama. Kel "näitusepisik" sees, see harjutab rohkem - koera hea esitlus on kindlasti üks komponent näitusel hea tulemuse saavutamiseks. Täpsemalt saab infot näituseks ette valmistamisest ja koolitusest nii kasvataja kui Tõuühingu käest.


Neris Grafika (White'n Black Mister Monte tütar),
omanik: Marika Koski www.kennelkuuluisa.tarinoi.fi

Landseer ja vetelpääste

Vesi on landseerile loomulik keskkond ja üldiselt naudib koer vett väga. Landseer on sobiv vetelpäästeks oma ajaloolise tausta poolest. Tänapäeva landseer on märksa lähedasem sellele ajaloolisele njuufale, kui seda on tänapäevane njuufa (muie). Tal on võimas keha ja käpad, sobiv mittemärguv karvastik ja sügav veearmastus. Tänu landsu suhtelisele aktiivsusele on ta veetööks hästi koolitatav.
Vaata täpsemalt menüüst Veetöö.

Landseer ja muud põnevad harrastused (agility, kelguvedu, ...)

Kui harrastus paneb silma särama nii omanikul kui koeral, siis miks mitte teha!

Landseer ja SKK, KK

Kellele akronüümid SKK ja KK midagi ütlevad (Sõnakuulelikkus ja Kuulekus), nendele võib julgustuseks öelda - keskmine landseer saab hakkama. Tööd on loomulikult rohkem ja tulemused pole ehk nii säravad, kui "spetsialiseerunud" tõugudel, kuid häid tulemusi on näidanud ka landseerid. Ida Saksamaal (DDR) olid landseerid kasutusel politseikoertena, sõdade ajal on neid kasutatud mitmesuguseid tõid tegevate abijõududena.